tynki-dekoracyjne-concept-studio

Tynki dekoracyjne

Tynki ścienne przez długi czas używane były jako forma ochrony przed niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi. Oprócz tego sprawowały funkcje osłonowe, dzięki czemu przywracały odpowiednie warunki higieniczne w mieszkaniach. Robiono je wewnętrznie, aby w ten sposób wygładzić ścianę i mieć możliwość nałożenia na niej farby dekoracyjnej lub przyklejenia tapety. Aktualnie tynki dekoracyjne stają się coraz popularniejsze w naszych mieszkaniach. Nic dziwnego, mają one bowiem bardzo szerokie, różnorodne zastosowanie. Mnóstwo galerii ze zdjęciami nowoczesnych wnętrz posiada fotografie ciekawych ujęć mieszkań oraz aranżacji, w których zostały wykorzystane tynki ozdobne. Różnią się one ceną od tradycyjnych farb i tapet – wychodzą drożej. Trzeba brać pod uwagę, że koszty remontu w przypadku wyboru tynków dekoracyjnych będą droższe. Warto mieć na uwadze, że koszty założenia tynków są niezwykle zróżnicowane i składa się na nie wiele czynników. Ceny tynków zależą od ich rodzaju. Zdarza się, że 10 metrów kwadratowych wytynkowanej ściany wyjdzie nas jakieś 30 zł, ale jeśli zamierzamy użyć tynku strukturalnego, o wyższej jakości, to musimy liczyć się z kwotą około 200-400 zł za powierzchnię dziesięciu metrów kwadratowych.

Typy i gatunki tynków dekoracyjnych wewnętrznych

Na zdjęciach, gdzie widnieją otynkowane ściany można dostrzec jak liczne, szerokie rozwiązania się z nimi wiążą. Na rynku możemy znaleźć naprawdę wiele typów tynków ściennych. Każdy z nich wygląda inaczej i ma inne zastosowanie. Do ścian wewnętrznych i na elewację zewnętrzną poleca się tynk mozaikowy. Stanowi on mieszankę masy żywiczej oraz naturalnego kruszywa. Jest on bardzo popularny i rozpowszechniony, można go znaleźć w rozmaitych wariantach kolorystycznych. Dzięki temu łatwo można dopasować doskonały odcień do danego wnętrza. Wyróżnia go dobra ochrona przed promieniowaniem UV, dzięki czemu jest trwały. Oprócz tego stanowi on najtańszy rodzaj tynku. Spokojnie można go nakładać samodzielnie.
Do innych tynków ozdobnych wewnętrznych należą tynk japoński oraz tynk strukturalny. Tynk strukturalny daje nam wiele rozmaitych możliwości. Poszczególne pojedyncze tynki są zróżnicowane ze względu na kolory oraz faktury. Daje to możliwość uzyskania bardzo ciekawych efektów. Oprócz tego tynk strukturalny pozwala na pokrycie go jeszcze inną farbą, dzięki czemu wnętrze prezentuje się jeszcze inaczej. Stanowi zatem bardzo interesujące rozwiązanie do wszystkich wnętrz i do elewacji zewnętrznych.
Często funkcję tynku dekoracyjnego w domach pełni trawertyn. Jest to zrobiony ze spoiw wapiennych oraz proszku marmurowego ekskluzywny materiał budowlany. Posiada on różne zastosowania, a najpopularniejszym jest umieszczanie go wokół kominka, co zdecydowanie nadaje mu elegancki charakter. Trawertyn jest materiałem niezwykle trwałym oraz wytrzymałym. Poleca się go stosować np. w łazienkach czy kuchniach, ponieważ bezproblemowo radzi sobie z wilgocią.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą wielu rodzajów i gatunków tynków dekoracyjnych. Nasze produkty wyróżnia najwyższa jakość oraz solidność wykonania. Gwarantujemy atrakcyjne warunki cenowe oraz współpracę na najwyższym poziomie.

W naszej ofercie znajdziesz drzwi wewnętrzne takich producentów jak:

Masz pytania o ofertę zadzwoń 56 46 11 688

lub